Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUS

Zapraszamy uczniów z klas IV-VIII szkoły podstawowej do wzięcia udziału w ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUS z następujących przedmiotów:
– język polski,
– język angielski,
– matematyka,
– historia.

Zasady ogólne
1. Olimpiady Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i będzie testem jednokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostaną 4 odpowiedzi, z których jedna odpowiedź może być poprawna. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie.
2. W testach zawarte będą pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogą spróbować swoich sił.
3. Każdy z uczestników olimpiad przedmiotowych, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania w ramach danego przedmiotu i klasy a dla najlepszych zostały przewidziane dyplomy laureata i nagrody oraz specjalne wyróżnienie Omnibusa.
4. Olimpiada Sesja zimowa jest olimpiadą płatną -15 zł.
5. Organizator zobowiązuje się przekazać wyniki do 04-03-2024 r.
Dodatkowe informacje u nauczycieli przedmiotów ( ze względów organizacyjnych terminy podane na stronie olimpus.edu.pl mogą zostać zmienione).

Konkursy odbędą się w terminie 8.01-12.01.2024 r.

Na stronie organizatora znajdują się zakresy materiału z każdego przedmiotu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów.