Zadania dla uczniów

Jesteś tutaj: Home » Zadania dla uczniów
Tutaj znajdziecie zadania z różnych przedmiotów – do pobrania i wykonania.
Miłej pracy:)

J. angielski:
Learn English with The Video It Crew!
Ucz się angielskiego z The Video It Crew.
Co jakiś czas będą pojawiały się tutaj krótkie filmy, w których uczestnicy koła języka angielskiego “Let’s Video It!” zaaranżowali sceny by przybliżyć Wam użycie języka angielskiego w codziennych sytuacjach. W trakcie filmu po każdej scenie następuje przerwa i narrator zadaje pytanie. Spróbuj odpowiedzieć na pytanie zanim odpowiedź pojawi się na ekranie. By ułatwić sobie zadanie możesz zatrzymać nagranie i zapisać odpowiedź na kartce lub w notatniku.
Życzymy dobrej zabawy
The Video It CREW!
1. It’s nice to meet you.

W drugim wpisie proponujemy zabawę ze zwrotami wskazującymi “there is/there are”, no i trochę wiedzy z zakresu wyposażenia sportowego.

W tym wpisie proponujemy posłuchać co zamierzają zrobić osoby w wakacje i odpowiedzieć na pytanie „What are you going to do this summer?”, a następnie podpisane zdjęcie rysunku przesłać na adres english.sp46@gmail.com w tytule wpisując „This summer”
3. Learn with The Video It Crew – GOOD LUCK !

Tym razem proponujemy wykorzystanie konstrukcji czasu Present Perfect by mówić o tym czego się nigdy nie robiło. Spróbujcie sami odpowiedzieć na pytania lektora zanim usłyszycie odpowiedź z ekranu.
GOOD LUCK and HAVE A NICE DAY 🙂 THE VIDEO IT CREW 🙂
4. Learn with The Video It Crew – GOOD LUCK!

Jeden z pierwszych filmów od The Video It Crew, w którym pokazujemy wykorzystanie czasownika “HAVE GOT”. Spróbujcie swoich sił i zmierzcie się z tym czasownikiem.
5. Learn with the Video It Crew – GOOD LUCK!

Present Continuous to ciekawy czas, ale do czego go wykorzystać? W tym wpisie proponujemy dwa filmy i oczekujemy dwóch odpowiedzi. Napiszcie jakie aspekty użycia czasu Present Continuous zostały zaprezentowane na dwoch osobnych filmach. Odpowiedzi proszę wysłać na adres english.sp46@gmail.com w tytule wiadomości wpiszcie PP. Don’t forget to write your name and class.
Good luck!
6. Learn with the Video It Crew – GOOD LUCK!

Jak poprosić kogoś o przysługę? Zobaczcie kolejny film od The Video It Crew i wypróbujcie sami w domu, na ulicy, w szkole.
Have fun with it!
7. Learn with the Video It Crew – GOOD LUCK!

Nasz przedwakacyjny wpis dotyczy użycia czasownika ‘CAN’, którym zaznaczamy, że potrafimy coś robić.
Can you do it?
8. Learn with the Video It Crew – GOOD LUCK!

“A sandwich with paprykarz szczeciński” – to kolejna produkcja od The Video It Crew.I przy tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w pewnej zabawie.”The potato search”
W tym, i w kilku pozostałych naszych filmach ukryte zostały “ziemniaki” :). Tak, tak. Ziemniaki. Pojawiają się i znikają. Znajdź je i policz, a odpowiedź prześlij na adres english.sp46@gmail.com, w tytule maila wpisz nazwę zabawy: The potato search”. Na wnikliwych obserwatorów czekają nagrody.
9. Have a nice summer break  – The Video It Crew.

“We are back with a new film!!!!
Witamy po wakacjach i zachęcamy do obejrzenia nowego filmu pt. “I’m bored” – szczególnie przydatnym może się okazać w te zimowe popołudnia, gdy na dworze ponuro. W naszym nowym filmie chcemy byście policzyli i spisali w jaki sposób aktorzy proponują i zapraszają innych do wspólnych czynności. Have fun!
10. Learn with The Video It Crew