ico

Zadania dla uczniów

Jesteś tutaj: Home » Zadania dla uczniów
Tutaj znajdziecie zadania z różnych przedmiotów – do pobrania i wykonania.
Miłej pracy:)

J. angielski:
Learn English with The Video It Crew!
Ucz się angielskiego z The Video It Crew.
Co jakiś czas będą pojawiały się tutaj krótkie filmy, w których uczestnicy koła języka angielskiego “Let’s Video It!” zaaranżowali sceny by przybliżyć Wam użycie języka angielskiego w codziennych sytuacjach. W trakcie filmu po każdej scenie następuje przerwa i narrator zadaje pytanie. Spróbuj odpowiedzieć na pytanie zanim odpowiedź pojawi się na ekranie. By ułatwić sobie zadanie możesz zatrzymać nagranie i zapisać odpowiedź na kartce lub w notatniku.
Życzymy dobrej zabawy
The Video It CREW!
1. It’s nice to meet you.

W drugim wpisie proponujemy zabawę ze zwrotami wskazującymi “there is/there are”, no i trochę wiedzy z zakresu wyposażenia sportowego.           

W tym wpisie proponujemy posłuchać co zamierzają zrobić osoby w wakacje i odpowiedzieć na pytanie „What are you going to do this summer?”, a następnie podpisane zdjęcie rysunku przesłać na adres english.sp46@gmail.com w tytule wpisując „This summer”
3. Learn with The Video It Crew – GOOD LUCK !

Tym razem proponujemy wykorzystanie konstrukcji czasu Present Perfect by mówić o tym czego się nigdy nie robiło. Spróbujcie sami odpowiedzieć na pytania lektora zanim usłyszycie odpowiedź z ekranu.
GOOD LUCK and HAVE A NICE DAY 🙂 THE VIDEO IT CREW 🙂
4. Learn with The Video It Crew – GOOD LUCK!