Turniej wiedzy o zdrowym stylu życia

10.04.2014 r. w naszej szkole odbył się Turniej wiedzy o zdrowym stylu życia dla uczniów klas V-VII. Turniej został zorganizowany przez nauczycielki wychowania fizycznego panią Annę Kowalczuk i Elżbietę Krzesińską – Górniewicz.

Celem turnieju było zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży szkół podstawowych, w szczególności poprzez:

• pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka,
  • pogłębienie wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych,
  • upowszechnianie zdrowych nawyków w zakresie aktywności fizycznej poprzez współdziałanie uczniów,
  • rozwijanie umiejętności współpracy.

Podczas turnieju uczniowie brali udział w różnych konkurencjach umysłowych  i sprawnościowych. Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zakresem wiedzy w tej dziedzinie, odpowiadali na pytania, a także wykreślali hasła związane ze zdrową żywnością. Wykazali się też dużą sprawnością fizyczną wykonując konkurencje sportowe.

Wiele radości sprawiło uczniom rozpoznawanie spożywanych z zamkniętymi oczami produktów spożywczych. Klasy przygotowały plakat o tematyce zdrowotnej.

Podczas turnieju panowała miła i serdeczna atmosfera. Zwycięzcą turnieju została klasa 6b,  II miejsce zajęła klasa 5a, na trzecim miejscu uplasowała się klasa 5b.

Gratulujemy!!!