Światowy Dzień Zdrowia 2024

Dnia 5 kwietnia uczniowie klas 7 i 8 brali udział w obchodach Światowego Dnia Zdrowia w Urzędzie Miasta w Szczecinie. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Moje zdrowie, moim prawem”.

Uczniowie mogli rozwiązywać ciekawe rebusy i zagadki dotyczące profilaktyki prozdrowotnej. Dla zainteresowanych prowadzone były warsztaty z nauki  samobadania piersi i pierwszej pomocy przedmedycznej, a także symulacja zażywania substancji psychoaktywnych.

Dodatkowo atrakcją imprezy były pokazy sprzętu używanego podczas codziennej pracy policji. Dla uczestników wydarzenia dostępne były  materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób przenoszonych przez krew, chorób nowotworowych i zakaźnych, oraz ulotki z zakresu  promocji zdrowia.