Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i obchodzony jest na całym świecie w pierwszej połowie lutego. Celem DBI jest podniesienie świadomości na temat bezpiecznego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu  z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Nasi uczniowie tradycyjnie, już od wielu lat  włączają się w tę ważną, potrzebną inicjatywę. W tygodniu, w którym przypadał DBI – podczas lekcji informatyki uczniowie rozmawiali na tematy związane z  bezpiecznym zachowaniem w intrenecie. Wykonali ciekawe  grafiki komputerowe oraz rysunki zachęcające do zachowania zasad bezpieczeństwa w  sieci.  Na korytarzu szkolnym wyeksponowane zostały  plakaty propagujące bezpieczne korzystanie  z Internetu.

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter