Prelekcja o zdrowym odżywianiu

W ramach realizowanego w naszej szkole programu „Trzymaj Formę” Panie Anna Kowalczuk i Elżbieta Górniewicz w dniu 30.11.23 r. zorganizowały prelekcje dla klas 5-8, którą poprowadziła pani Emilia Deptalska z Inspekcji Sanitarnej z oddziału Promocji Zdrowia w Szczecinie.

Pani Emilia omówiła tematykę dotyczącą zasad prawidłowego odżywiania się oraz budowania dobrych nawyków żywieniowych wśród nastolatków. Na początku prelekcji pani Emilia zaprezentowała piramidę żywieniową podkreślając jakie produkty są bardzo cenne dla zdrowia i które powinny jak najczęściej pojawiać się podczas codziennych posiłków. Przedstawiła prawidłowy rozkład posiłków w ciągu dnia z naciskiem na konieczność spożywania I śniadania i zabierania do szkoły II śniadania, które powinny zawierać produkty bogate w białko, witaminy i składniki mineralne oraz wodę do picia. Przedstawiła produkty, które warto codziennie spożywać, jak również te, których należy unikać. Zachęcała również uczniów do regularnej aktywności fizycznej i wielokrotnie podkreślała znaczenie prawidłowego żywienia i jego bezpośredni wpływ na kondycję człowieka w dalszych latach życia.

Prelekcja wzbudziła zainteresowanie, dzieci chętnie brały w niej czynny udział: zadawały pytania, dzieliły się spostrzeżeniami,. Dziękujemy Pani Emilii za pouczający wykład i życzymy dzieciom wytrwałości w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

Podczas prelekcji został wykorzystany sprzęt nagłaśniający oraz aparat fotograficzny z programu #Laboratoria Przyszłości.

Anna Kowalczuk

Udostępnij:

Facebook
Twitter