Wycieczka do Oceanarium – klasa 6a i 6b 

5 maja uczniowie klasy 6a i 6b brali udział w nietypowej lekcji biologii podczas wycieczki do Oceanarium w Stralsundzie. Słynne Ozeaneum to największa tego typu placówka w Północnych Niemczech. Podczas wycieczki z przewodnikiem po Oceanarium Stralsund uczniowie poznali Akwarium Atlantyku, prezentujące faunę i florę Oceanu Atlantyckiego. Drugie z akwarium poświęcone było Morzu Północnemu. Zobaczyliśmy w nim faunę i florę oraz okazy występujące w akwenie Morza Północnego. Ciekawym doświadczeniem był spacer w otoczeniu panoramicznego akwarium. Trzecie z kolei akwarium poświęcone było Morzu Bałtyckiemu. Zobaczyliśmy w nim niemal wszystkie gatunki ryb występujące w akwenie Morza Bałtyckiego. Na koniec uczniowie dotarli na dach budynku, gdzie na tarasie widokowym, urządzono basen dla pingwinów peruwiańskich, gdzie można zaobserwować  proces karmienia żyjących zwierząt. Oprócz wizyty w Oceanarium zwiedziliśmy z przewodnikiem Stare Miasto w Stralsundzie oraz port . Nie zabrakło czasu na zakup pamiątek i  przyjemny spacer w okolicach Ratusza.

Udostępnij:

Facebook
Twitter