21.11.2022 – Ubierz się na żółto, uśmiechnij się!

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

ZAPRASZAMY  WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W SZKOLNYM DNIU ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Wszystkie klasy 1-8 przygotowują dekoracje na drzwiach swojej sali:

„21 listopada – Dzień Życzliwości” (szczegóły na gazetce SU) .

Dodatkowo w tym dniu możemy ubrać się na żółto.

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje

Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu. Potwierdzają to przysłowia i złote myśli wieku znanych osób. Przekonajcie się sami.

„Życzliwość trudno oddać, bo zawsze wraca.” (M.Proust)

 „Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym” (przysłowie niemieckie)

„Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.”(przysłowie chińskie)

„Uśmiech trwa chwilę, ale jego wspomnienie przez całe życie.” (przysłowie chińskie)

 

Źródła:

Jacek i Tomasz Illg: Wielka księga mądrości. Katowice, 2004.
Sylvano Gianduzzo: Aforyzmy. Płomyki mądrości. Warszawa, 1999.
Danuta i Włodzimierz Masłowscy: Przysłowia świata. Kęty, 1999

Udostępnij:

Facebook
Twitter