Dzień Myśli Braterskiej w SP 46

 „Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell brytyjski wojskowy, pisarz, twórca skautingu (1857 – 1941)

22 lutego obchodzimy kolejne ważne święto – Dzień Myśli Braterskiej. To właśnie w tym dniu, na świat przyszedł założyciel skautingu, sir Robert Baden-Powell (1857). Pomysł ustanowienia tego święta zrodził się w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek. Dzień ten uświadamia skautom na całym świecie jak jest ich wielu, jak istotna jest ich działalność, a także to, że są dla siebie braćmi niezależnie od rasy, narodowości, czy wieku.

W Dniu Myśli Braterskiej harcerze składają sobie życzenia, organizują gry terenowe lub po prostu spotykają się przy ognisku. My także życzymy wszystkim harcerzom zdobycia jak największej ilości sprawności harcerskich.

Samorząd Uczniowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter