Konkurs matematyczny Kangur

Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych, testu finałowego. Zadania oraz termin są ustalane przez Stowarzyszenie Kangourou Sans Frontieres. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Konkurs przeprowadzany jest w sześciu kategoriach:

Żaczek – klasy 2 szkół podstawowych

Maluch – klasy 3 i 4 szkół podstawowych

Beniamin – klasy 5 i 6 szkół podstawowych

Kadet – klasy 7 i 8 szkół podstawowych

 W konkursie przyznaje się następujące tytuły:

  1. Laureat
  2. Wynik bardzo dobry
  3. Wyróżnienie

 Nagrody dla laureatów, nagrody za wynik bardzo dobry i nagrody za wyróżnienie przyznaje Komitet Regionalny.

 Każdy uczeń zgłoszony do konkursu otrzymuje nagrodę uczestnictwa (zabawka logiczna Zaplatany Kangurek).

Uwaga! Jeżeli przeprowadzenie konkursu w poszczególnych szkołach będzie niemożliwe, Komitet Organizacyjny może zdecydować o jego przeprowadzeniu w formie zdalnej, we współpracy ze Szkolnymi Koordynatorami Konkursu. Koordynatorem szkolnym jest Pani Marta Poździak mpozdziak@lekcje.sp46.szczecin.pl

Udostępnij:

Facebook
Twitter