ico

Sukcesy

Jesteś tutaj: Home » Sukcesy

 

“Wielkie dzieła nie powstają dzięki sile, lecz dzięki wytrwałości.”

 gratulacje


ROK SZKOLNY 2017 / 2018:

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEO
,,LUBIĘ SZCZECIN’’
Serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie. Wszystkie prace były ciekawe, ukazały piękno i atrakcyjność naszego miasta.
Nagrody otrzymują:
I miejsce: Michał Tuszyński z  klasy 1b SP nr 54,
II miejsce: Hanna Wołgusiak z klasy 3b SP nr 54 oraz Dawid Pańtak z klasy 3a SP nr 69,
III miejsce: Małgosia Filip z  klasy 2b SP nr 46.
  Pragniemy także wyróżnić  prace: Amelii Wyszyńskiej z klasy 1 SP 54, Mileny Borak z klasy 2b SP 54 oraz Antoniny Wachnickiej z klasy 2b SP 46.
                                                                                 GRATULUJEMY!
                                                               Organizatorzy: Wychowawcy Świetlicy Szkolnej SP 46

Wyniki międzyklasowego konkursu z języka angielskiego KAHOOT 2018
Kahoot  to bezpłatne narzędzie służące do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. W konkursie  uczniowie wykorzystywali urządzenia mobilne.
W dniach 23-26 kwietnia 2018r. zespoły uczniów klas 4-7  przystąpiły do quizu z języka angielskiego. Konkurs miał charakter drużynowy i liczyła się nie tylko wiedza ,ale również zgranie i  szybkość w podejmowaniu decyzji.
Organizatorem szkolnym konkursu był p. Przemysław Krześlak.
Wyniki są następujące:
Klasy 4
MIEJSCE I  – KLASA 4A
Środa Martyna
Szałajko Julia
Bieniek Olivier
Przeperski Artur
MIEJSCE II – KLASA  4B
Wołkowicz Sebastian
Mielczarek Maciej
Gracz Mateusz
Szmuc Franciszek
MIEJSCE IIII  – KLASA 4C
Błachnio Martyna
Łoś Jakub
Stężała Jadwiga
Kędzierska Julia
Klasy 5
MIEJSCE I  – KLASA 5A
Paryż Jakub
Przygodzki Jan
Stępień Adam
MIEJSCE II – KLASA  5C
Hury Tymoteusz
Konopczyńska Róża
Sobulski Jakub
MIEJSCE IIII  – KLASA 5B
Nowogrodzki Alek
Piotrowski Jakub
 
Klasy  6
MIEJSCE I  – KLASA 6C
Grabowska Oliwia
Rus Julia
Łyp Dawid
MIEJSCE II – KLASA  6A
Biełowiec-Kędzierska Sara
El Khoy Sofia
Konecka Hanna
MIEJSCE IIII  – KLASA 6B
Pelo Dominika
Bińkowska Anna
Pokorniecka Aleksandra
 
Klasy  7
MIEJSCE I  – KLASA  7B
Janowiec Maciej
Walkowiak Julianna
Zielińska Hanna
MIEJSCE II – KLASA  7D
Wachowiak Wiktoria
Szulc Małgorzata
Olegario Michał
MIEJSCE III – KLASA  7C
Sobaś Oliwia
Miszkiel Kacper
Kępiński Wiktor
MIEJSCE IV – KLASA  7A
Jarosz Roksana
Bogdan Kalina
Kusz Natalia
Urbański Stanisław

  Wyniki ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego
GALILEO 2018
W konkursie organizowanym w całym kraju wzięło udział:
Klasy 4 – 1737 uczestników
Klasy 5 – 1384 uczestników
Klasy 6 – 1317 uczestników
Klasy 7 -1298 uczestników
W naszej szkole do konkursu w marcu  przystąpiło ogółem 16 osób z klas 4 -7.
  
Dyplom Laureata oraz nagrodę książkową otrzymują:
Roksana Jarosz  z klasy 7a – 5 miejsce w kraju,
Natalia Kusz  z klasy 7a – 9 miejsce w kraju.
Dyplom Wyróżnienia  otrzymują:
Kalina Bogdan  z klasy 7a – 11 miejsce w kraju,
Dawid Łyp z klasy 6c – 15 miejsce w kraju,
Maciej  Janowiec z klasy 7 b – 15 miejsce w kraju,
Szymon Przybyłowski z klasy 7 d – 15 miejsce w kraju.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Uczennica klasy VII a   Natalia Kusz zdobyła główną nagrodę w konkursie plastycznym  “Codziennie z  czerwoną kokardą” – konkurs w ramach kampanii społeczno – edukacyjnej zorganizowany przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Wydział Zdrowia Publicznego w Szczecinie.

Wyniki konkursu plastycznego pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich” organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno– Epidemiologiczną, Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Szczecinie:
II nagrodę zdobyła Anna Lechicka z kl. VIIa 
Wyróżnienia otrzymali:
Jakub Sowiński  kl. VIIa,
Zuzanna Bernat kl. VII a,
Julia Ciszewska kl.VIIa,
Natalia Kusz kl. VII a,
Oliwia Koman kl.VIId,
Aleksandra Wiencis  kl. VII d
Finał konkursu i wręczenie nagród odbyło się  podczas konferencji w dniu 05. 04. 2018r w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Gratulujemy!

Uczennica kl.6a Sara Kędzierska- Biełowiec została laureatką VI Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez XIII LO w Szczecinie.
 
Uczennica kl.7b Julianna Walkowiak została laureatką VIII Konkursu Przyrodniczego ,,Przyrodnik” organizowanego przez V LO w Szczecinie.

Gratulujemy!


Wyniki konkursu – Walentynka 2018 (klasy 1-3)
„ Walentynka w języku angielskim”
I MIEJSCE
 Zofia Przewłocka kl.3b
II MIEJSCE
Nadia Jakubiak kl.3a
Wyniki konkursu -Walentynka 2018 (klasy 4-7)
„ Walentynka w języku angielskim ”
I MIEJSCE
 Julia Rus kl. 6c
Sara Kędzierska –Biełowiec  kl.6a
II MIEJSCE
 Martyna Środa kl.4a
 Ola  Kokiel   kl.5a
III MIEJSCE
Michał Korganowski-Rzepka kl.5a
Serdecznie gratulujemy!!!
G.Nowak,P.Krześlak, M.Wawer

Uczeń klasy 7b Maciej Janowiec został laureatem Konkursu Matematycznego pod patronatem Kuratora Oświaty.
Gratulujemy!
Uczeń klasy 7c Marcel Bartczak został finalistą Konkursu Matematycznego pod patronatem Kuratora Oświaty.
Gratulujemy!
Finalistami Konkursu Języka Polskiego pod patronatem  Kuratora Oświaty zostali: Maria Anioła kl. 7a oraz  Maciej Janowiec kl. 7b.
Gratulujemy!


W eliminacjach do konkursu języka angielskiego ‘The Lord of English’ organizowanym przez Szkoły Salezjańskie zakwalifikowali się następujące uczniowie :
1. Maciej Janowiec 7b
2. Wiktoria Wachowiak 7d
3. Urszula Wesołowska 7c
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW



Złote Pióro – luty
Opowiadanie, w którym pojawi się smok, mroźna zima i przyjaźń.
I miejsce: Julianna Walkowiak kl. 7 b
II miejsce – Hanna Konecka kl. 6 a
III miejsce – Sara Kędzierska – Biełowiec kl. 6 a


Wyniki Szkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej “Kartka Świąteczna”
kategoria I (klasy IV – V)
I miejsce: Jadwiga Stężała kl. 4c
II miejsce: Klaudia Centkowska kl. 4c
III miejsce: Kacper Chrostek kl. 4a
Wyróżnienia: Zoi Kawardzikis kl. 4a,   Sebastian Wołkowicz kl. 4b
kategoria II (klasy VI – VII)
I miejsce: Zuzanna Bernat kl. 7a
II miejsce: Bartłomiej Śniadała kl. 7c
III miejsce: Hanna Konecka kl. 6a
Wyróżnienie: Daria Kaczmarek  kl. 7b

 

Gratulujemy zwycięzcom!


WYNIKI KONKURSU „Wokół symboli narodowych”
W listopadzie 2017 r. chętni uczniowie klas 3 z naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej.
W III edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” udział wzięło 2202 uczniów z 99 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego.
Z dużą przyjemnością ogłaszamy wyniki naszych uczniów:


DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO ZACHODNIOPOMORSKIEGO KONKURSU Z MATEMATYKI pod patronatem  Kuratora Oświaty zakwalifikowali się:
Maciej Janowiec kl.7b
Marcel Bartczak kl.7c
Gratulujemy!!!
 
LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU OLIMPUS Z MATEMATYKI ZOSTALI:
Maciej Janowiec kl.7b
Marcel Bartczak kl.7c
Szymon Przybyłowski kl.7d
Mikołaj Szmuc kl.7d
Hanna Łuczak kl. 5a
Gratulujemy!!!


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO 
“ŚWIĄTECZNA CHOINKA”
                                                                                                                  
      Jest nam miło poinformować, że konkurs plastyczny ,,Świąteczna choinka’’ został rozstrzygnięty. Otrzymaliśmy wiele pięknych, kolorowych i oryginalnych prac.
         Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym konkursie.
Wyniki konkursu:
I miejsce  : Emilia Kusz z klasy 1a
II miejsce : Antoni Gozdyra z klasy 1a
III miejsce: Franciszek Stężała z klasy 2b
Wyróżnienia otrzymali :
Zuzanna Hreczyńska – kl. 1a, Filip Siniowski – kl.1b, Kacper Ruszczak – kl.1a,
Sandra Kochańska-kl.1a, Weronika Hancewicz-kl. 1a.
                                                           Gratulujemy!
Życzymy pięknych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.
                                               Organizatorzy: Wychowawcy Świetlicy Szkolnej SP 46

Wyniki ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego
MULTITEST 2017
W konkursie organizowanym w całym kraju wzięło udział :
Klasa 5- 641 uczestników
Klasa 6- 659 uczestników
Klasa 7-844 uczestników
W naszej szkole do konkursu w październiku przystąpiło ogółem
13 osób z klas 5-7.
DYPLOM WYRÓŻNIENIA  otrzymuje MACIEJ  JANOWIEC z klasy 7 b za zajęcie 11 miejsca w kraju.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.


Wyniki
Szkolnego Konkursu Recytatorskiego
Dla Niepodległej
Klasy I – IV
 Igor Dańczak kl. 3c – I miejsce
Maja Grabowska kl. 4c – II miejsce
Ida Iwaszko kl. 1a – III miejsce
Klasy V – VII
Stanisław Urbański kl. 7a – I miejsce
Jakub Sowiński kl. 7a – II miejsce
Sofia El Kholy kl. 6a – III miejsce
Szymon Dańczak kl. 7a – wyróżnienie
 Gratulujemy!

Uczennica klasy 7 b  Julianna Walkowiak została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus sesja jesienna 2017  z biologii.
Gratulujemy!!!


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 uczestniczyli w Wojewódzkiej Olimpiadzie Ekologiczno – Wędkarskiej.
Dnia 12 grudnia odbyły się eliminacje szkolne. Do finału zakwalifikowali się uczniowie:
Grupa wiekowa do 12 lat:
1. Kędzierska- Biełowiec Sara z klasy 6 a
2. Walkowiak Julianna z klasy 7 b
3. Wesołowska Urszula z klasy 7 c
Grupa wiekowa do 14 lat:
1. Sobaś Oliwia z klasy 7c
2. Szulc Małgorzata z klasy 7d
3. Przybyłowski Szymon z klasy 7d
Finał Wojewódzkiej Olimpiady Ekologiczno- Wędkarskiej odbył się 15 grudnia 2017 r. na Wydziale Nauk i Żywności i Rybactwa ZUT w Szczecinie.
Wyniki finału:
Grupa wiekowa U 12 :  Zespół SP 46 zajął II miejsce!!!
Grupa wiekowa U 14 : Zespół SP 46 zajął I miejsce!!!
Nasi uczniowie odnieśli też sukcesy indywidualne:
I miejsce w kategorii U12 zajęła Urszula Wesołowska z klasy 7c!!!
I miejsce w kategorii U14 zajęła Oliwia Sobaś z klasy 7c!!!
Nasi finaliści zdobyli 4 puchary i cenne nagrody!!!
Zapraszamy do oglądania zdjęć w Galerii.

Uczennica klasy VII a Julia Ciszewska zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym ” Prawa dzieci” zorganizowanym przez SP 11. Wręczenie nagród 14 grudnia o godz. 11.00 na sali gimnastycznej SP 11 w Szczecinie.
Uczennica klasy VII a Zuzanna Bernat zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym
“Dzielnicowy- policjant, któremu ufam” zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką w Szczecinie. Wręczenie nagród 19 grudnia o godz. 10.00 w Policach.


ROK SZKOLNY 2016 / 2017:

W II Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Technicznym “Eko – Zabawka” organizowanym przez SP 41 w Szczecinie uczniowie naszej szkoły zdobyli  nagrody oraz wyróżnienia:
I miejsce – Natalia Kusz kl. 6d
wyróżnienia:
Kalina Bogdan kl. 6 d
Maja Janowska kl. 4 b

Gratulujemy!


Alexandra Szałajko otrzymała tytuł LAUREATA Ogolnopolskiej Olimpiady z Matematyki Olimpus oraz tytuł FINALISTY Zachodniopomorskieo Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych.
Gratulujemy!

W Miedzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2017 wyróżnienia otrzymali:
Hanna Łuczak,
Maura Domalska,
Jan Przygodzki
Sara Burnas
Wiktor Piekarski
Alexandra Szałajko
Antoni Żygadło
Marcel Bartczak
Gratulujemy!


Wyniki konkursu literackiego w języku angielskim
„My Day in the United Kingdom”Konkurs pod honorowym patronatem
Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego
W maju 2017 uczniowie klas 5 i 6  wzięli udział w  konkursie literackim w języku angielskim. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do rozwijania talentów pisarskich oraz  publikacja najlepszych prac w formie książkowej przez wydawnictwo prowadzone  przez firmę „Fida” .
Zadaniem uczniów było napisanie opowiadania o swoim dniu w Zjednoczonym Królestwie. Opowiadanie mogło być opisem rzeczywistych lub fikcyjnych wydarzeń.
W naszej szkole do finału dostały się dwie prace, których autorami są: Maria Anioła z kl. 6a
Dawid Łyp z kl. 5c
Gratulujemy i czekamy na publikację w sierpniu.
 
Zachęcamy do zapoznania się z konkursowymi pracami w załącznikach:
Maria Anioła
Dawid Łyp


 

WYNIKI
MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych
“BRYŁY OBROTOWE W PRZYRODZIE”
I miejsce:
Zuzanna Boruszewska
SP nr 189 Łódź
II miejsce:
Wiktoria Barańska
SP nr 16 Szczecin
III miejsce:
Julia Blejson
SP nr 16 Szczecin,
Magdalena Trusewicz
SP nr 16 Szczecin
Wyróżnienie:
Julia Rus
SP nr 46 Szczecin
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w Konkursie.  Zwycięzcom
gratulujemy, zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji! Nagrody wyślemy pocztą w ciągu 14 dni.


Miło nam poinformować, że w Międzyszkolnym Konkursie na najpiękniejszy stroik wielkanocny, zorganizowanym przez SP 56 w  Szczecinie uczniowie naszej szkoły zdobyli:
Oliwia Sobaś z kl. 6 c – II miejsce
oraz
Marcel Bartczak kl. 6 c – III miejsce
Gratulacje !!!


 Uczennica kl. 6 b –  Alexandra Szałajko
została laureatką
VII Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez V LO w Szczecinie.
Gratulacje!!!


Uczennica klasy 6 b – Julianna Walkowiak
została finalistką
V Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez XIII LO w Szczecinie.
Gratulacje !!!


Z  przyjemnością informujemy o sukcesach 
naszej uczennicy Aleksandry Szałajko z kl. 6b,

która w dwóch konkursach języka angielskiego –  w XIII LO oraz  V LO  dwukrotnie została
finalistką  konkursu języka angielskiego
GRATULACJE !!!


W dniu 28 marca 2017 r. uczniowie SP 46 uczestniczyli w XI WOJEWÓDZKIEJ OLIMPIADZIE POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ organizowanej w Zespole Szkół nr 16
w Szczecinie
Uczennica klasy 6 b – Oliwia Warda zajęła III miejsce.
Gratulujemy!

 W dniu 31 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie międzyszkolnym
,,Tajemnice ludzkiego ciała”. SP 46 reprezentowali:

Bartosz Jendrzejczak kl. 5b
Anioła Maria kl. 6a
Szulc Małgorzata kl. 6d
Zespół z naszej szkoły zajął III miejsce.
Gratulujemy!

 Ola Konarska finalistką Ogólnopolskiego Konkursu “Kodować każdy może” !
4 marca 2017r. po raz kolejny odbył się festiwal miłośników kodowania, czyli Ogólnopolski Konkurs „Kodować każdy może” na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Szczecinie
Głównym organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 48 w Szczecinie, a patronat merytoryczny sprawował WI ZUT. W tym roku konkurs uzyskał Patronat Prezydenta Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
Finał rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii klas 4-5 finalistką była uczennica naszej szkoły  Aleksandra Konarska z klasy 5c.
Pierwszą część finału Ola spędziła przed komputerem rozwiązując samodzielnie
w pracowni komputerowej zadanie finałowe związane z odbywającymi się w tym roku
w Szczecinie The Tall Ship Races.
Gdy najmłodsi uczestnicy zakończyli pracę indywidualną, rozpoczęły się zmagania zespołowe. W każdej z kategorii wiekowej, w drodze losowania, powstały dwa zespoły pięcioosobowe.
(w klasach szóstych- 6- osobowe).  Do dyspozycji zespołu był jeden komputer i tablica. Każdy zespół miał za zadanie w ciągu 10 minut stworzyć jak najciekawszy projekt na wskazany temat. W tym roku postawiono na żywioły. Grupa 2-3 miała przedstawić „Wodę”, 4-5 „Ogień”, a 6 „Powietrze”. W tej konkurencji oceny dokonywali zebrani na sali rodzice i nauczyciele wyposażeni w zdalne piloty.
Grupowe zmagania zakończyły się dla zespołu Oli zwycięstwem.
Wszyscy uczestnicy Finału otrzymali pamiątkowe gadżety ufundowane przez firmy wspierające konkurs, a także pamiątki dotyczące naszego miasta. Laureaci oczywiście otrzymali dodatkowo wspaniałe nagrody.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wkrótce będzie można zobaczyć prace naszej finalistki.


Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 6b Alexandra Szałajko dostąła się do drugiego etapu konkursu z języka angielskiego w LO 13. Finał odbędzie się 15 marca. GRATULUJEMY!!!


 
Laureaci konkursów przyrodniczych:
Multitest 2016:
Przybyłowski Szymon kl. 6d:  11 miejsce – wyróżnienie
Konarska Aleksandra kl. 5c:  14 miejsce – wyróżnienie
Rus Julia kl. 5c: 14 miejsce – wyróżnienie
Kędzierska- Biełowiec Sara kl. 5a: 14 miejsce – wyróżnienie
Olimpus – sesja jesienna 2016:
Hury Tymoteusz kl. 4c: 11 miejsce – laureat
Maron Marcelina kl. 4b: 12 miejsce – laureat
Konarska Aleksandra kl. 5c: 13 miejsce – laureat


Laureaci szkolnych eliminacji do konkursu języka angielskiego w XIII LO
Do pierwszego  etapu finału konkursu,  który odbędzie się 28 lutego b.r. zakwalifikowało się czworo uczniów naszej szkoły:
Szałajko Aleksandra
Almakiewicz Benedykt

Janowiec Maciej
Hanna Pekról
Gratulujemy i  życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

 


 
 Miło nam poinformować,że Aleksandra Szałajko z klasy 6b zakwalifikowała się do etapu Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z języka angielskiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!


 
XVI Międzyszkolny Konkurs na kartkę, ozdobę i szopkę bożonarodzeniową
W dniu 19 grudnia w Gimnazjum nr 34 odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Międzyszkolnego Konkursu na kartkę, ozdobę i szopkę bożonarodzeniową. Spośród 25  kartek i ozdób świątecznych oraz  12 szopek  prac komisja wybrała po  cztery  prace w kategorii szkół podstawowych i po jednej  w kategorii gimnazjów.  W konkursie uczestniczyło 15 szkół.
Z przyjemnością informujemy, że wśród nagrodzonych znalazły się aż cztery prace uczniów z naszej szkoły:
     I miejsce Marcel Bartczak kl. 6c – ozdoba świąteczna
     III miejsce Natalia Kusz kl. 6c – kartka świąteczna
     I miejsce Aleksandra Baradziej kl. 6a – szopka bożonarodzeniowa
     II miejsce Julia Rus kl. 5c – szopka bożonarodzeniowa
Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości  w zakładce Galerie.


 
Podsumowanie konkursu  “Świąteczna bombka”


WYNIKI V MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKOWO-PLASTYCZNEGO 
  Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom w V Międzyszkolnym Konkursie Językowo-Plastycznym organizowanym przez ZS 16 w Szczecinie.
W konkursie udział wzięli następujący uczniowie z naszej szkoły:
 KLASY 2-3 “Kartka Bożonarodzeniowa w języku angielskim”:
Michalina Tomczak 2 a – DYPLOM WYRÓŻNIENIA
Dominika Kubisiak 2a, Oliwia Gładysz 2d, Zuzanna Turek 2d, Zofia Przewłocka 2b, Igor Dańczak 2c, Karol Pajewski 3a, Marta Drzazga 3a, Aleksandra Kopeć 2c.
KLASY 4-6 “List do św. Mikołaja w jęz. angielskim”:
Urszula Wesołowska 6c – DYPLOM WYRÓŻNIENIA 
Julia Rus 5c, Mirella Kipar 5c, Oliwia Grabowska 5c, Szymon Dańczak 6a, Wiktor Mazurek 6c
Dnia 19 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów połączone z wystawą najpiękniejszych prac  w ZS nr 16 w Szczecinie.
G.Nowak ,M.Wawer


 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest 2016 PRZYRODA:
Czworo uczniów naszej szkoły  zdobyło wyróżnienia:
Julia Rus kl. 5c: 14 miejsce – wyróżnienie
Aleksandra Konarska kl. 5c: 14 miejsce – wyróżnienie
Sara Kędzierska- Biełowiec kl. 5a: 14 miejsce – wyróżnienie
Szymon Przybyłowski kl. 6d: 11 miejsce – wyróżnienie


konk


“POZNAJ, ZROZUM, ZAAKCEPTUJ”
“Ja i mój niepełnosprawny kolega, ja i moja niepełnosprawna koleżanka”
Wśród uczestników z naszej szkoły nagrodzeni WYRÓŻNIENIEM zostali:
Aleksandra Kopeć klasa II c
Maja Soroczyńska klasa III b
Ola Baradziej klasa VI a
Szymon Dańczak klasa VI a
Wręczenie nagród nastąpiło w dniu 17 listopada 2016 r. podczas gali podsumowującej kampanię informacyjną na rzecz integracji osób niepełnosprawnych w Teatrze Lalek “Pleciuga”


wp_20161002_12_48_08_pro
wp_20161002_12_14_18_proAleksandra Konarska z klasy 5 c zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno – Literackim “Nici Losu – Opowieść o Pokoju” – w kategorii prace literackie. Uroczyste wręczenie nagród  odbyło się w dniu 2 października w Filharmonii podczas wernisażu wystawy pokonkursowej. Zwycięzcom nagrody  wręczał znany malarz Wojciech Siudmak. Wystawa nagrodzonych prac w sali na II piętrze Filharmonii  potrwa do 14 października.

 


imag459229 września Julianna Walkowiak z kl 6b odebrała nagrodę wyróżnienia w konkursie “Opowiem ci bajkę” organizowanym przez Muzeum Narodowe oddział Centrum Dialogu Przełomy. Opiekunem uczennicy była Aneta Gawriłow. Wspaniała uroczystość wręczenia nagród połączona była z otwarciem wernisażu Wojciecha Siudmaka.


ROK SZKOLNY 2015/2016

KANGUR 2016
Uroczyste podsumowanie XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny
w regionie szczecińskim odbyło  się 25 maja 2016 r. w Gimnazjum Nr 5 w Szczecinie. Uczniowie naszej szkoły uzyskali w tym konkursie znaczące  wyniki:
Kategoria Żaczek (klasy II):
Artur Przeperski – wynik bardzo dobry (87,5 pkt)
Kawardzikis Zoi – wyróżniony (75 pkt)
Kategoria Maluch (klasy III):
Hury Tymoteusz – wyróżniony (107,5 pkt)
Łuczak Hanna – wyróżniona (86,25 pkt)
Adamski Jędrzej – wyróżniony (79,75 pkt)
Kategoria Maluch (klasy IV):
Kuśmirek Jakub – wynik bardzo dobry (113,75 pkt)
Piekarski Wiktor – wyróżnienie (101,25 pkt)
Konarska Aleksandra – wyróżniona (98,75 pkt)
Kategoria Beniamin (klasy V):
Żygadło Antoni – wyróżniony (98,25 pkt)
Szałajko Aleksandra – wyróżniona (87,5 pkt)
Bartczak Marcel – wyróżniony (81,75 pkt)
Kategoria Beniamin (klasy VI):
Kuśmirek Michał – wynik bardzo dobry (131,25 pkt)
Anioła Bartosz – wyróżniony (108,75 pkt)

 

Na zdjęciu:  Michał Kuśmirek i Artur Przeperski podczas odbioru nagród w Gimnazjum nr5
kangur


SP 46 ZWYCIĘZCĄ MASTER OF ENGLISH 2016
17 maja  grupa uczniów klas czwartych wzięła udział w międzyszkolnym konkursie z języka angielskiego MASTER OF ENGLISH organizowanym przez Centrum Zasobów Języka Angielskiego w Pałacu Młodzieży. W tegorocznym konkursie językowym Master of English wzięło udział pięć szkół: SP 41, SP 46, SP 61, SP 68 oraz SP Towarzystwa Salezjańskiego. Był to nasz debiut, jak widać bardzo udany.
 Skład zespołu: Marika Lasota ,Sara Kędzierska-Biełowiec, Anna Bińkowska, Dominika Pelo, Aleksandra Konarska, Monika Bienkiewicz, Aleksandra Pokorniecka Krystian Stefański, Jakub Kuśmirek, Bartosz Jendrzejczak.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !


KONKURSY PRZYRODNICZE:
Olimpus zimowy:
Konarska Aleksandra kl.4c- 7 miejsce- laureat
Żygadło Antoni  kl. 5a- 8 miejsce- laureat
Piekarski Wiktor kl. 4b- 9 miejsce- laureat
Marcinkiewicz Agata kl. 6b- 10 miejsce- laureat
Olimpus wiosenny:
Anioła Bartosz kl. 6a- 15 miejsce- laureat
Olimpus jesienny:
Aleksandra Konarska kl. 4 c – 12 miejsce – laureat
Wiktor Piekarski kl. 4 b – 14 miejsce – laureat
Jakub Kuśmirek  kl. 4 c – 14 miejsce – laureat
Międzyszkolny konkurs ekologiczno- przyrodniczy
organizator- SP nr 7
Konarska Aleksandra kl. 4c – III miejsce w kategorii prac dziennikarsko- literackich kl. 4-6

 

I Ogólnopolski konkurs plastyczno- techniczny ,,Eko- zabawka”
Organizator: SP nr41 z Oddziałami Integracyjnymi
Patronat: Muzeum Techniki i Komunikacji- Zajezdnia Sztuki w Szczecinie
Natalia Kusz kl. 5a– laureat- II miejsce w kategorii wiekowej 10- 12 lat
Praca Natalii prezentowana jest na wystawie w Muzeum Techniki i Komunikacji.


MISTRZ ORTOGRAFII
Miło nam poinformować, że w Konkursie  “Mistrz Ortografii” oorganizowanym  przez SP 54 w Szczecinie Hania Łuczak – uczennica klasy III a zajęła III miejsce.


THE BIG CHALLENGE – KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
44 uczniów naszej szkoły wzięło udział w międzynarodowym konkursie języka angielskiego pt. The Big Challenge. Nareszcie otrzymaliśmy wyniki. Uczestnicy konkursu językowego sklasyfikowani zostali w 3 kategoriach: szkolna, wojewódzka oraz krajowa. W pierwszym poziomie do którego zaliczają się klasy 5-6 wzięły udział 44 osoby z naszej szkoły, 223 z województwa zachodniopomorskiego i 3542 w kraju. W konkursie uczniowie musieli wykazać się nie tylko szeroką wiedza z języka angielskiego, ale także szybko dokonywać poprawnych wyborów, ponieważ test konkursowy był na czas. Mamy zaszczyt przedstawić wyniki 44 uczniów SP46 poniżej:
WYNIKI
Czekamy na wspaniałe nagrody !!!!

 


Olimpus sesja wiosenna:
Bardzo miło nam zakomunikować, że w tegorocznej sesji wiosennej olimpiady z języka angielskiego laureatami zostali:
  • WIKTORIA ADAMEK 6c  11m.
  • Aleksandra Konarska 4c  14m.
  • Krystian Stefański 4c 15m.


Z przyjemnością informujemy, że w Gimnazjum nr 46 w Szczecinie odbyła się  uroczystość podsumowania konkursów: Przyrodnik 2016 oraz Matfan 2016.
Uczestniczyli w niej dwaj uczniowie z naszej szkoły:  Bartek  Anioła  oraz Michał Kuśmirek – laureaci tych  konkursów.  Odebrali oni nagrody i dyplomy z rąk pani dyrektor V LO w Szczecinie – mgr Hanny Bartnik.


KONKURS PLASTYCZNY ,,Szczecin wiosną w obiektywie dziecka’’ROZSTRZYGNIĘTY
Z przyjemnością informujemy, że konkurs  został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za  udział i przygotowanie bardzo ciekawych i oryginalnych zdjęć.
 Oto wyniki konkursu ,,Szczecin wiosną w obiektywie dziecka ’’ :
1 miejsce :  Michał Korganowski Rzepka  SP 46
2 miejsce :  Dawid Orzeszko  SP 46
3 miejsce :  Katarzyna Przezdomska SP 65,  Maja Janowska SP 46
 Wyróżnienia otrzymali : Górtowski Dominik SP 35, Oskar Małyszko SP35, Aleksandra Kopeć SP 46, Sara Burnas SP 46, Rafał Burnas SP 46, Kinga Burnas SP 46, Justyna Kiernożycka SP 46, Oliwier Beyger SP 46, Hubert Jeżowski SP 46.

Organizatorzy

 Elżbieta Górniewicz,  Paulina Świątkowska,  Halina Zamiatowska,  Aleksandra Niechwiadowicz


KONKURS PLASTYCZNY ,,ZDROWY UŚMIECH’’ ROZSTRZYGNIĘTY!
Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Zdrowy uśmiech” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za  udział i przygotowanie bardzo ładnych, ciekawych i pomysłowych prac.
 Oto wyniki konkursu ,,Zdrowy uśmiech’’ :
1 miejsce :  Ola Kopeć z klasy 1c – praca nr 9
2 miejsce :  Michał Korganowski – Rzepka  z klasy 3a – praca nr 4
3 miejsce :  Magda Badower z klasy 2d – praca nr 7
Wyróżnienia otrzymały : Wiktoria Oleszkiewicz z klasy 2b-praca nr 6, Zuzia Dudek  z klasy 1c-praca nr 11, Emilka Melanowicz z klasy 2a- praca nr 8, Daria Redka z klasy 2c-praca nr 10, Wiktoria Korganowska- Rzepka  z grupy ,,01’’- praca nr 5.
Galerię prac opublikowano w zakładce: Aktualności
Organizatorzy : mgr Katarzyna Borzycka     i   mgr Elżbieta Krzesińska –Górniewicz


Szkolna drużyna w składzie:
Iga Rzepka kl. 5 c
Małgorzata Szulc kl. 5 d
Zbigniew Kasperowicz kl. 5 a
Marian Marcinkowski kl. 5 d
wywalczyła
III miejsce w XXXIX Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym  organizowanym przez KMP w Szczecinie i WORD. Turniej odbywał się w dniach 28 – 29 marca 2016 r. W zawodach startowało dziewięć drużyn ze szkół podstawowych. Po  pierwszym dniu zawodów, w którym  uczniowie indywidualnie rozwiązywali testy z zakresu BRD oraz zespołowo wykonywali zadania z zakresu pierwszej pomocy SP 46 zajmowała pierwsze miejsce. Drugi dzień  zawodów obejmował:  jazdę po torze przeszkód (bardzo trudnym) oraz jazdę po miasteczku ruchu drogowego. Nasi zawodnicy świetnie sobie poradzili i w efekcie stanęli na podium, zdobywając puchar oraz nagrody.
W klasyfikacji indywidualnej wyróżniono czterech najlepszych zawodników Turnieju, którym wręczono statuetki.
IV miejsce i statuetkę zdobył Marian Marcinkowski z kl. 5 d.


Wyniki  konkursu „Kula i koło w przyrodzie”
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Nadesłaliście trzydzieści trzy ciekawe fotografie, odznaczające się wysokim poziomem artystycznym.  Wszystkie zdjęcia wyeksponujemy wkrótce  na szkolnej wystawie pokonkursowej.
Spośród zgłoszonych prac  komisja konkursowa wyłoniła najlepsze fotografie:
I miejsce Dominika Pelo
II miejsce Aleksandra Konarska
III miejsce Aleksander Żygadło 
 Wyróżnienia:
Hanna Zielińska
Mateusz Krzemiński 


Michał Kuśmirek zdobył tytuł 
laureata w konkursie “Matfan”, organizowanym przez V LO w Szczecinie.

W szkolnym Konkursie Palm zwyciężyli:

I miejsce – Karolina Przedaszek kl. II c
II miejsce – Dawid Witko kl. IV a
III miejsce – Antoni Żygadło kl. V a
Wyróżnienia otrzymali:
Zofia Przewłocka kl. I b
Szymon Konecki kl. V d
Hania Konecka kl. IV a
Małgosia Szulc kl. V d
Gratulujemy! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu podsumowującym drugi semestr.


W XI Zachodniopomorskim Konkursie “Sudoku – cyfry muszą pozostać samotne” w kategorii szkół podstawowych uczennice Alexandra Szałajko i Nina Stanowska zajęły
I miejsce.


11 MARCA 2016 R.  – Podsumowanie X MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO “BÓBR” na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu –  MICHAŁ KUŚMIREK  LAUREATEM  II miejsca w Polsce!

Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, zainicjowanym w roku 2004 na Litwie, na wzór Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs  jest przeprowadzany raz w roku jednocześnie w większości uczestniczących w nim krajów.

W Polsce, organizatorami Konkursu Bóbr są:m.in.: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Stowarzyszenie Nauczycieli Technologii Informacyjnej oraz Uniwersyteckie Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania  UMK  w Toruniu.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną .

W tym roku szkolnym w zawodach X edycji Konkursu Informatycznego “Bóbr” uczestniczyło  ponad 4,5 tys. uczniów z klas IV –VI.  Nasza szkoła już po raz kolejny brała udział w tym konkursie, w tym roku  startowało  17 uczniów. Najlepszy wynik uzyskał Michał Kuśmirek z klasy VIa  zdobywając  II miejsce w kraju i tytuł laureata.  Jest to duży sukces, gdyż mniejszą ilość punktów, niż laureat I miejsca  uzyskało  tylko dwóch uczniów w kraju – w tym Michał!

Laureaci wraz z opiekunami  zostali zaproszeni  do Torunia na podsumowanie Konkursu Bóbr oraz rozdanie nagród.

Uroczystość odbyła się 11 marca 2016 r.  na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.  Podczas podsumowania laureaci, ich opiekunowie oraz rodzice wysłuchali historii konkursu, wykładu prof. Macieja Sysły (koordynatora konkursu) na temat robotów i ich wykorzystania  w edukacji oraz odebrali dyplomy i nagrody: tablety, zestawy głośnikowe, smatfony, programy komputerowe oraz powerbanki. Uczniowie  zwiedzili  także Muzeum Komputerów mieszczące się na uczelni .

Michałowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


„Ogrody pływające, czyli Szczecin 2050” – w tym miejskim konkursie plastycznym Olga Białogołąbek  z klasy VI c zajęła I miejsce, zaś Małgorzata Szulc z klasy V d zdobyła wyróżnienie.

Laureaci wraz z nauczycielami i rodzicami zaproszenia są na galę rozdania nagród, która odbędzie się 17 marca 2016 roku o godzinie 14.00 w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej 22 w Szczecinie.

 

 


W Zachodniopomorskim Konkursie z Języka Angielskiego dla uczniów SP pod patronatem Kuratora Oświaty    tytuł laureata   zdobył Michał Kuśmirek. Michał zajął 39 miejsce w województwie – w dwóch etapach uzyskał 41 pkt.
Natomiast Alexandra Szałajko z klasy 5b została finalistką tegoż konkursu uzyskując 35 pkt i 78 miejsce.

Wyniki konkursu szkolnego – Walentynka 2016
 „Najmilsza Walentynka w języku angielskim ”
I MIEJSCE –   Julia Rus 4c
II MIEJSCE  –  Julia Józkowska 4c
III MIEJSCE – Igor Dolecki , Piotr Makiewicz 4c
Serdecznie gratulujemy!!! – G.Nowak, P.Krześlak, M.Wawer


 W Zachodniopomorskim Konkursie z Języka Polskiego dla uczniów SP pod patronatem Kuratora Oświaty    tytuły finalistów  zdobyli: Agata Marcinkiewicz Michał Kuśmirek (czekamy na wyniki finałowe).


W ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Polskiego   Olimpus  sesja jesienna tytuł laureata otrzymała Aleksandra Konarska z   klasy 4c.


W Zachodniopomorskim Konkursie z Matematyki dla uczniów SP pod patronatem Kuratora Oświaty    tytuł finalisty zdobył Michał Kuśmirek.


W ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej  Olimpus tytuły laureatów otrzymali: Michał Kuśmirek i Bartosz Anioła (obydwaj z klasy VI a).


W pierwszym etapie  3-etapowych ogólnopolskich  Konkursów  organizowanych przez CEH “Logos”  zwyciężyli  uczniowie:

“Z poprawną ortografią”:
Hanna Łuczak kl. 3 a
Michał Korganowski – Rzepka kl. 3 a
Pola Hrycyk kl. 3 c
Małgorzata Szulc kl. 5 d
“Z poprawną polszczyzną”:
Hanna Łuczak kl. 3 a
Michał Korganowski – Rzepka kl. 3 a
Aleksandra Konarska kl. 4c
Maciej Janowiec kl. 5 b
Michał Kuśmirek kl. 6 a
O tym, kto przechodzi do II etapu dowiemy się  3 marca 2016 r.


W Konkursie “Multitest”  z przyrody  Aleksandra Konarska z kl.IV c została laureatem 5 miejsca.


 

Publikujemy wyniki eliminacji do konkursu z języka angielskiego ANGLOFAN, którego organizatorem jest V LO. Plik w załączniku. Przechodzą tylko trzy pierwsze osoby.
Zobacz: Wyniki konkursu


Miło jest nam poinformować, że szkolny konkurs „ BEZPIECZNE I WESOŁE ZABAWY ZIMOWE” został rozstrzygnięty.Otrzymaliśmy wiele pięknych, oryginalnych i pomysłowych prac. Wyłoniono laureatów i przyznano wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Życzymy słonecznych i mroźnych ferii zimowych!
Laureaci:
I miejsce- Melanowicz Emilia
II miejsce- Kokiel Aleksandra
III miejsce- Przewłocka Zofia

Wyróżnienia:
– Andrzejczak Nikola

– Lopez Wardyn Noemi
– Sosnowska Joanna
– Sitanska Malwina
– Doktorczyk Martyna
– Maroń Marcelina
– Harzewski Michael

  Wychowawcy świetlicy SP 46


WYNIKI KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS 1-3

“Ulubiona postać z podręcznika do nauki języka angielskiego”

KLASY 1

1 MIEJSCE- Dawid Orzeszko
2 MIEJSCE-Maciej Włochal
3 MIEJSCE-Laura Stańczyk

KLASY 2

1 MIEJSCE-Daria Redka
2 MIEJSCE-Klaudia Centkowska
3 MIEJSCE-Karolina Przedaszek
WYRÓŻNIENIE-Emilia Melanowicz

KLASY 3

1 MIEJSCE-Aleksandra Kokiel
2 MIEJSCE-Kajetan Drewecki
3 MIEJSCE-Kinga Uliczkowska
WYRÓŻNIENIE- Aida Karolewska


Do konkursu z języka angielskiego organizowanego przez  XIII LO w Szczecinie zakwalifikowali się:
1. Wiktoria Adamek kl. 6c
2. Michał Kuśmirek kl.  6a
3. Alexandra Szałajko kl.  5b

Alexandra Szałajko zdobyła również tytuł laureata w Olimpiadzie języka angielskiego “Olimpus sesja jesienna”.


Sukces naszych trzecioklasistów!

W konkursie  organizowanym przez IPN dla szkół podstawowych kl. 0-3 z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego „Wokół symboli narodowych”
I miejsce uzyskali uczniowie naszej szkoły:
 Pola Hrycyk z kl. IIIc  (46p/46p.)   i    Hubert Jeżowski z kl. IIIc   (44p/46p)

W nagrodę otrzymują grę edukacyjną IPN „Polak mały” oraz imienny dyplom.


W konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową organizowanym przez Gimnazjum nr 24 Julia Rębacz z klasy VI b zdobyła nagrodę.


Miło nam poinformować, że uczeń klasy V c – Marcel Bartczak zajął II miejsce w międzyszkolnym konkursie “BOMBKA CHOINKOWA”.
Praca Marcela została wybrana spośród 180 ozdób nadesłanych przez uczniów.


29.10.2015 odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem „O mnie, tobie, o nas”. Pierwszą nagrodę w klasach 1-3 zdobył Tymoteusz Hury z klasy 3c recytując wiersz Małgorzaty Strzalkowskiej „Burza”.


Wielki  sukces naszych uczniów w VI Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym “Matematyka w obiektywie” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezesa Fundacji XX. Czartoryskich

  • W VI edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego “Matematyka w obiektywie” organizowanego  przez Uniwersytet Szczeciński dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się w finale.
    Są to: Bartosz Anioła z kl. VI a zdobywca III miejsca (kategoria: młodzież do 20 lat)
    oraz Iga Rzepka z kl. V c, której fotografia otrzymała nominację do kalendarza.
    Nasi uczniowie mieli do pokonania niemałą konkurencję, ponieważ do konkursu zgłoszono ponad 8 tysięcy fotografii z całego świata – m.in. z Polski, Niemiec, Francji, Holandii, Czech, Ukrainy, Luxemburga, Norwegii, Włoch a nawet z Chin.
    Wyniki konkursu można zobaczyć na stronie http://www.mwo.usz.edu.pl/historia-konkursu/6-edycja-protokol-jury,
    zaś galerię zwycięskich  fotografii  –  na stronie: http://www.mwo.usz.edu.pl/start

Miło nam poinformować, że Michał Kuśmirek (klasa VI a) oraz Alexandra Szałajko (klasa V b) dostali się do etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z języka angielskiego.


ROK SZKOLNY 2014 / 2015:

klasy I – III:

  • Hanna Łuczak kl. 2 a:
    Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny “Mistrz Ortografii”
    SP 54 – I m.
    Omnibus – III m. w woj.zachodniopom.
  • Aleksandra Konarska kl. 3 c:
    Omnibus Humanistyczny 2015 – laureat: III m. w kraju, III m. w woj. zachodniopom.
    Alfik Humanistyczny – wynik b.dobry
    “Z poprawną polszczyzną na co dzień” – laureat III etapu
    Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny  SP 54 – I m. (zespołowo)
    Olimpusek j. angielski – XIII m. w kraju
    Olimpusek zintegrowany – XIII m. w kraju
  • Jakub Kuśmirek kl. 3 c:
    Alfik Humanistyczny – wynik dobry
    Kangur Matematyczny – wyróżnienie
  • Kangur matematyczny – wyróżnienia: J. Adamski, Tymoteusz Hury, Wiktor Piekarski kl. 3b.
  • Szkolny Konkurs Recytatorski „To mi w sercu gra”
    I m. – Maja Grabowska kl. 1 d
    II m. – Tymoteusz Hury kl. 2 c
    III m. – Marika Lasota kl. 3 a
    Wyróżnienia – Oliwier Papka kl. 1 b, Izabela Sypiańska kl. 2 b

klasy  IV – VI:

W roku szkolnym 2014/15 w klasach IV – VI odbyło się  60 konkursów: 1 międzynarodowy, 23 ogólnopolskie, 14 wojewódzkich, 10 miejskich, 9 międzyszkolnych i 3 szkolne.

W związku z sukcesami odniesionymi w konkursach nagrody Prezydenta Miasta Szczecina otrzymali: Aleksandra Konarska kl. 3 c, Alexandra Szałajko kl. 4 b,  Michał Kuśmirek kl. 5a, Wiktoria Adamek kl. 5c,  Dominika Hury kl. 6 b, Maksymilian Maron,  Alicja Żygadło kl. 6b. Gratulujemy!

KONKURSY O ZASIĘGU MIĘDZYNARODOWYM:

 

  • Konkurs matematyczny – „Kangur”
    Wyróżnienia: Alicja Żygadło kl.  6b, Dominika Hury kl. 6b, Dominik Ząbczyk kl. 6c, Michał Kuśmirek kl. 5a, Antoni Żygadło kl. 4a, Alexandra Szałajko kl. 4b, Bartosz Anioła kl. 5a

KONKURSY O ZASIĘGU OGÓLNOPOLSKIM:

  • Ogólnopolski Konkurs “Z  ortografią na co dzień” 
    – kwalifikacja  do IV etapu:  A. Szałajko kl. 4 b, G. Stein kl. 4 d, M. Janowiec kl. 4 b, M. Kuśmirek kl. 5a, A. Bury – Burzymska kl. 6 b, M. Maron kl. 6 a
  • Ogólnopolski Konkurs  “Poprawna polszczyzna” 
    – kwalifikacja do IV etapu: K. Bogdan kl. 4 a, W. Wachowiak kl. 4 d, A. Marcinkiewicz kl. 5 b
    Multitest  Przyroda sesja zimowa:
    Dominika Hury kl. 6b –  laureat
  • Multitest  j. polski (sesja jesienna)
    Michał Kuśmirek kl. 5 a – wyróżnienie
  • Olimpus j. polski  (sesja zimowa)
    Dominika Hury  kl. 6 b – laureat
  • Olimpus matematyka  (sesja zimowa)
    Michał Kuśmirek  kl. 5 a – laureat
  • Multitest – matematyka (sesja jesienna)
    Michał Kuśmirek kl. 5 a – laureat
    Aleksandra Szałajko kl. 4 b  – wyróżnienie
  • Olimpus – matematyka ( sesja jesienna)
    Laureaci: Aleksandra Szałajko kl. 4 b, Dominika Hury kl. 6 b, Alicja Żygadło – kl. 6 b
  • Olimpus – przyroda  (sesja jesienna)
    Laureaci: Hury Dominika kl. 6 b,  Maksymilian Maron kl. 6 a – 5 m.w k., Alicja Żygadło kl. 6 b – 9 m. w k.; Biderman Agnieszka kl. 6 b – 10 m. w k.; Bury-Burzymska Alicja kl. 6 b, Jagoda Urbańska kl. 6 b, Sadowski Łukasz kl. 6 c – 12 m. w k., Ząbczyk Dominik kl 6 c – 13 m. w k. , Szczęsna Martyna kl. 6 c – 15 m. w k.
  • Olimpus – przyroda (sesja wiosenna)
    laureaci: J. Urbańska kl. 6 b, D. Hury kl. 6 b
  • Olimpus – j. angielski (sesja wiosenna)
    laureaci: W. Adamek kl. 5 c, M. Kuśmirek kl. 5 a,  A. Szałajko kl. 4 b
  • Olimpus – j. angielski (sesja jesienna)
    W. Adamek kl. 5c – laureat, wyróżnienia: M. Kuśmirek kl. 5a, M. Magowska kl. 5 a, A. Szałajko kl. 4 b
  • Olimpus – j. niemiecki (sesja wiosenna)
    laureaci: D. Domżalski – Szefler kl. 6 a, K. Zieliński kl. 6 b, M. Ogrodnik kl. 6 b
  • Multitest  j. angielski  (sesja jesienna)
    klasy 4
    : Aleksandra Szałajko kl. 4 b – 11 m. w kraju – wyróżnienie, Maciej Janowiec kl. 4 b – 15 m. w k.;  klasy 5: Wiktoria Adamek kl. 5 c – 8 m. w k. – laureat, Maura Magowska kl. 5 a – 15 m. w k. – wyróżnienie
  • Multitest  Przyroda (sesja jesienna):
    klasy 4: Aleksandra Szałajko kl. 4 b – 8 m. w k. – laureat, Natalia Kusz kl. 4 a – 12 m. w k.– wyróżnienie; klasy 6: Laureaci – Maksymilian Maron kl. 6 a – 4 m. w k., Dominika Hury kl. 6 b – 4 m. w k. Wyróżnienia: Alicja Żygadło kl. 6 b – 11 m. w k. Martyna Szczęsna kl. 6 c – 12 m. w k., Agnieszka Biderman kl. 6 b – 15 m. w k., Wojciech Tomaszewicz kl. 6 c – 15 m. w  k.

KONKURSY O ZASIĘGU WOJEWÓDZKIM:

  • Konkurs Humanistyczny pod patronatem Zachodnipomorskiego Kuratora Oświaty
    Finaliści: Karolina Piekarska kl. 6 b, Maksymilian Maron kl. 6 a
  •  Konkurs Matematyczny zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty
    Finaliści: Alicja Żygadło kl. 6 b, Dominika Hury kl. 6 b
  • Konkurs “Pływające ogrody – Szczecin 2050” (V edycja)
    I miejsce klasy 4 – 6:  Olga Białogołąbek kl. 5 c
    I miejsce klasy 4 – 6:  Zuzanna Bernat kl. 4 a
    Wyróżnienia: Patrycja Tomaszewska kl. 6 c, Małgorzata Szulc kl. 4 d, Julia Partyka kl. 4 c, Julia Ciszewska kl. 4 a
  • Konkurs “Moja Mała Ojczyzna” 
    M. Maron kl. 6 a – finalista
  • III Konkurs Przyrodniczy
    finalistki: J. Urbańska kl. 6 b, D. Hury kl. 6 b
  • Konkurs Matematyczny XIII LO
    D. Hury kl. 6 b – finalistka
  • Sudoku – Cyfry muszą pozostać samotne
    III miejsce zespołowo (Sz. Przybyłowski kl. 4 d i A. Żygadło kl. 6 b)
  • Konkurs Plastyczny “Szczecin – moje miasto” 
    nagrody: Z. Poniatowska kl. 5 a, D. Hury kl. 6 b

KONKURSY O ZASIĘGU MIEJSKIM:

  • Konkurs “Znam lektury szkolne”
    D. Hury kl. 6 b – II miejsce
  • Konkurs Języka Niemieckiego “Deutschafan” GM 46
    K. Zieliński kl. 6 b – 7 m., M. Ogrodnik kl. 6 b – 9 m.
  • X Konkurs Matematyczny  G. Katolickiego
    K. Zieliński kl. 6 b, M. Maron kl. 6 a – kwalifikacja do 2 etapu
  • Mistrzostwa Szczecina Szkół Podstawowych – piłka nożna 
    awans do finału miejskiego
  • Mistrzostwa Szczecina w LA
    medaliści: M. Mielczarek kl. 4 d, O. Białogołąbek kl. 5c
  • Konkurs plastyczny “Kot w mieście”
    A. Żygadło kl. 6 b – I m., P. Tomaszewska kl. 6 c – II m., A. Kryszczuk kl. 6 b – III m., wyróżnienia: A. Tomaszewska kl. 6 c, J. Tomaszewska kl. 6 c
  • Konkurs plastyczny „Trzeźwy umysł”
    nagroda – Olga Białogołąbek kl. 5 c
  • Konkurs językowo – informatyczny „Multimedialny Poliglota”  GM 2 
    Michał Kuśmirek  5 a – 3 miejsce  – laureat, Wiktoria Adamek  5 c – wyróżnienie

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE:

  • Konkurs Języka niemieckiego SP 61
    laureaci: K. Zieliński kl. 6 b, M. Ogrodnik kl. 6 b
  • Konkurs fotograficzny “Symetria w przyrodzie” SP 46
    J. Ciszewska kl. 4 a – III m.
  • “Piramida zdrowia”
    II miejsce – Aleksandra Szałajko kl. 4 b, Julianna Walkowiak kl. 4 b
  • Konkurs “ W baśniowym świecie H. Ch. Andersena” SP 42
    II miejsce – Julia Ciszewska  kl. 4 a
  • Konkurs Plastyczny SP 7 “Pocztówka ze Szczecina”
    Olga Białogołąbek kl. 5 c – II miejsce, Kinga Zborowska kl. 5 b – wyróżnienie
  • Konkurs na prezentację  multimedialną „Moje miasto w obiektywie czasu” 
    wyróżnienie – Agnieszka Biderman kl. 6 b i Alicja Żygadło kl. 6 b
  • Międzyszkolny konkurs języka angielskiego  “THE LORD OF ENGLISH”  Szkoły Salezjańskie 
    I miejsce: Wiktoria Adamek  kl. 5 c
  • „Bombka choinkowa” – Międzyszkolny Konkurs  Bożonarodzeniowy
    wyróżnienie – Agnieszka Biderman kl. 6b
  • Konkurs plastyczny “Burza na morzu”
    I miejsce – Olga Białogołąbek kl. 5 c
    wyróżnienie – Agata Marcinkiewicz kl. 5 b

KONKURSY SZKOLNE:

  • Szkolny Festiwal Piosenki
    I m. – N. Rećko kl. 5 c
    II m. – A. Bury – Burzymska kl. 6 b
    III m. – M. Anioła kl. 4 a, B. Najmowicz kl 5 c
    Wyróżnienia: G. Stein kl. 4 d, A. Tarka – kl. 4 d, A. Tomaszewska, J. Tomaszewska, P. Tomaszewska – kl. 6 c, W. Kulczyk kl. 4 b
  • Konkurs Sudoku
    I m. – K. Piekarska kl. 6 b
    II m. A. Żygadło kl. 6 b
    III m. – M. Radoliński kl. 5 a
  • Szkolny Konkurs Recytatorski „To mi w sercu gra”
    I m. – Dominika Hury kl. 6b
    II m. – Barbara Łacny kl. 6c
    III m.  – Maja Wojtkowiak kl. 5b
    Wyróżnienia – Martyna Lebiecka kl. 6a, Anastazja Uskat kl. 5c

 



<p

Kalendarz aktualności

Maj 2018
P W Ś C P S N
« Kwi    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031