ico

Aktywna Tablica

Jesteś tutaj: Home » Aktywna Tablica
We wrześniu 2018 r. nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”.
Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkołę zgodnie z jej zdefiniowanymi potrzebami, oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.
Beneficjentami programu są szkoły podstawowe oraz szkoły za granicą. W wyniku tych działań otrzymaliśmy finansowe wsparcie na zakup interaktywnych pomocy dydaktycznych – dwóch nowoczesnych, 65 calowych monitorów interaktywnych (w tym jednego z wbudowanym komputerem).  Koordynatorem programu jest p. Donata Ćmielewska.
Nauczyciele coraz chętniej sięgają po nowoczesne środki nauczania,  stanowiące obecnie niezastąpione narzędzie wzbogacające w obraz i dźwięk proces edukacyjny w szkole oraz umożliwiające uczniom interaktywne działanie.
Wspierające proces dydaktyczny narzędzia TIK uznawane są w szkole za najbardziej skuteczne, gdyż uczestnicy zajęć wykazują większe zainteresowanie, bardziej skupiają się na omawianych, czy prezentowanych zagadnieniach. Uczniowie mogą skorzystać z możliwości zapisu i udostępniania treści z lekcji w wersji cyfrowej. Stosowane przez nauczycieli narzędzia dają lepsze możliwości wykorzystywania nie tylko filmów, programów multimedialnych, multibooków, ale również wielu innych środków dydaktycznych w formatach cyfrowych, zgłębiających problematykę zajęć. Podczas zajęć z informatyki monitor interaktywny wykorzystywany jest m.in. do wspólnego budowania programów poruszających obiekt na ekranie, umożliwiając działanie, którego wytworem jest napisany program lub aplikacja.
Więcej o programie Aktywna Tablica:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/aktywna-tablica

Scenariusze lekcji z wykorzystaniem monitorów interaktywnych:
j. polski
j. angielski
j. niemiecki
historia
informatyka
edukacja dla bezpieczeństwa

Lekcje otwarte z wykorzystaniem monitora interaktywnego:
– j. angielski 5.03.2019 r. godz. 17.00 sala 18 (Dzień Otwarty Szkoły)
– edukacja dla bezpieczeństwa  6.06.2019 r. godz. 16.00 sala 32

Zasoby przydatne do wykorzystania w pracy z monitorem interaktywnym
– dla Nauczyciela oraz Ucznia