Aktywna Tablica

Jesteś tutaj: Home » Aktywna Tablica
W roku szkolnym 2018/19 nasza szkoła otrzymała dotację w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów  i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”.
Baza dydaktyczna naszej szkoły wzbogaciła się o dwa monitory  interaktywne (w tym jeden z wbudowanym komputerem). Otrzymane zestawy multimedialne umożliwiają interaktywne metody pracy na zajęciach z różnych przedmiotów w klasach I-VIII.
Jeden z monitorów  został zamontowany  w sali informatycznej, drugi w sali języka angielskiego i niemieckiego.
Wykorzystanie interaktywnych pomocy dydaktycznych pozwala na prezentowanie treści kształcenia w  interesujący  sposób. Zastosowanie interaktywnych pomocy dydaktycznych (przy wykorzystaniu zdjęć, filmów, animacji) ułatwia uczniom rozumienie pojęć i tematów abstrakcyjnych, umożliwiając im naukę na konkretnych przykładach graficznych.
Więcej o programie Aktywna Tablica:

Scenariusze lekcji z wykorzystaniem tablic interaktywnych:
j. polski
j. angielski
j. niemiecki
historia
informatyka
edukacja dla bezpieczeństwa

Lekcje otwarte z wykorzystaniem monitora interaktywnego:
– j. angielski 5.03.2019 r. godz. 17.00 sala 18 (Dzień Otwarty Szkoły)
– edukacja dla bezpieczeństwa  6.06.2019 r. godz. 16.00 sala 32

Zobacz: Zasoby przydatne do wykorzystania w pracy z monitorem interaktywnym