Jak czytać etykiety?

Podczas zajęć w klasie 4c uczniowie dowiedzieli się, z czego składa się etykieta produktu i jakie informacje można na niej znaleźć. Rozmawialiśmy o składzie produktów, dacie ważności oraz oznaczeniach umieszczanych na opakowaniach.

Dzieci obejrzały również film edukacyjny, dzięki któremu mogły lepiej zrozumieć, dlaczego warto czytać etykiety podczas codziennych zakupów.

Zajęcia odbyły się w ramach programu „Trzymaj Formę”, promującego zdrowe odżywianie i świadome wybory konsumenckie.

To były bardzo ciekawe i praktyczne zajęcia!

A. Kowalczuk

Udostępnij:

Facebook
Twitter