W naszej szkole odbyły się zajęcia poświęcone netykiecie, czyli zasadom kulturalnego i bezpiecznego zachowania w Internecie. Lekcję w klasie 1a przeprowadzili liderzy projektu Cyberspot.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się:
- czym jest netykieta i dlaczego warto jej przestrzegać,
- jakie są Nawyki Mistrza Netykiety – dobre zachowanie online,
- czego unikać, czyli jakie zachowania w Internecie są niewłaściwe i mogą sprawiać przykrość innym,
- jak chronić swoje dane osobowe,
- co robić, gdy coś w sieci ich niepokoi.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, biorąc udział w zabawie „Tak czy nie?”, podczas której wspólnie decydowały, jakie zachowania w sieci są właściwe. Na zakończenie uczniowie wykonali karty pracy, utrwalając zdobytą wiedzę.
To były bardzo wartościowe i potrzebne zajęcia, które pomogły najmłodszym lepiej zrozumieć, jak bezpiecznie i kulturalnie korzystać z Internetu.
A. Kowalczuk













