Netykieta – kultura w Internecie w klasie 1a

W naszej szkole odbyły się zajęcia poświęcone netykiecie, czyli zasadom kulturalnego i bezpiecznego zachowania w Internecie. Lekcję w klasie 1a przeprowadzili liderzy projektu Cyberspot.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się:

  • czym jest netykieta i dlaczego warto jej przestrzegać,
  • jakie są Nawyki Mistrza Netykiety – dobre zachowanie online,
  • czego unikać, czyli jakie zachowania w Internecie są niewłaściwe i mogą sprawiać przykrość innym,
  • jak chronić swoje dane osobowe,
  • co robić, gdy coś w sieci ich niepokoi.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, biorąc udział w zabawie „Tak czy nie?”, podczas której wspólnie decydowały, jakie zachowania w sieci są właściwe. Na zakończenie uczniowie wykonali karty pracy, utrwalając zdobytą wiedzę.

To były bardzo wartościowe i potrzebne zajęcia, które pomogły najmłodszym lepiej zrozumieć, jak bezpiecznie i kulturalnie korzystać z Internetu.

A. Kowalczuk

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter