Zdrowe drugie śniadanie

W dniu 20 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja akcji „Zdrowe drugie śniadanie”. Nasi uczniowie na przerwach między lekcjami mieli okazję zaopatrzyć się w zdrowe przekąski między innymi takie jak: płatki z mlekiem, jogurt naturalny z granolą, ciepłe parówki z pełnoziarnistym chlebem i bukietem warzyw, świeże owoce, soki, cieple kakao. Dziękujemy pedagog szkoły, nauczycielom świetlicy oraz nauczycielce wychowania fizycznego E. G. za przygotowanie takich smakołyków dla całej naszej społeczności szkolnej.

W ramach wydarzenia w świetlicy szkolnej odbyły się także zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dotyczące zdrowego odżywiania oraz dokonywania właściwych wyborów żywieniowych. Celem niniejszych zajęć było kształtowanie u dzieci nawyków sprzyjających zdrowiu oraz zwiększenie ich świadomości na temat wartościowych produktów spożywczych. Uczniowie komponowali swoje „wymarzone śniadaniówki”, w których mogły znaleźć się wyłącznie zdrowe produkty. Kolejnym elementem zajęć było przeprowadzenie ankiety wśród koleżanek i kolegów na temat zawartości ich śniadaniówek. Wyniki zostały przedstawione w formie wykresów, co pozwoliło na łatwą analizę i wyciągnięcie wniosków. Z przeprowadzonych badań wśród uczniów klas 1-3 wynika, że najczęściej wybieranym napojem jest woda. Cieszymy się bardzo, że śniadaniówkach dominują kolorowe owoce i kanapki. Jednakże dość często pojawiają się słodycze, a warzywa nie są zbyt popularne. Zajęcia te były ciekawą formą nauki poprzez zabawę i doświadczenie.

Udostępnij:

Facebook
Twitter