Jak być bezpiecznym w internecie

W ramach projektu Cyberspot liderzy projektu przeprowadzili zajęcia w klasie 8a poświęcone tematyce „Jak być bezpiecznym w internecie oraz jak odpowiedzialnie korzystać z zasobów sieci”.

Podczas spotkania uczniowie poznali zasady bezpiecznego poruszania się w internecie, dowiedzieli się, jak chronić swoje dane osobowe, tworzyć silne hasła oraz reagować na niebezpieczne sytuacje online. Zajęcia miały charakter warsztatowy – uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusjach oraz analizowali przykładowe sytuacje, z którymi mogą spotkać się w sieci.

Uczestnicy pracowali z przygotowanymi kartami pracy, które pomogły utrwalić zdobytą wiedzę.

Zajęcia były wartościową lekcją odpowiedzialności cyfrowej i pokazały, że bezpieczeństwo w sieci zależy od świadomych wyborów każdego użytkownika.

A. Kowalczuk

Udostępnij:

Facebook
Twitter