Dzień św. Patryka

17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka, patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje ono postać wielkich zabaw.

Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły do ubrania się na zielono oraz przebrania się za skrzaty. Wiemy, że zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

Podczas szkolnych przerw mogliśmy posłuchać charakterystycznej irlandzkiej muzyki oraz obejrzeć prezentację o Irlandii. Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie mogli wysłuchać interesujących informacji o obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny.

Ponadto uczniowie zaangażowali się w przygotowania Zielonego Kiermaszu. Wszystko wyszło wyśmienicie! Ogromne podziękowania dla uczniów i ich rodziców za tak piękne przygotowanie Zielonych Przysmaków. Pozwólcie, że wymienimy wszystkich, którzy poświęcili swój czas i zaprezentowali w tym dniu swoją kreatywność. Brawa dla Katarzyny, Mai, Lukrecji, Nikoli, Klaudii, Zuzi, Liliany, Antosi, Leny, Ewy, Hani, Jacka oraz Michała.  To dzięki Wam uczniowie naszej szkoły mogli poczuć irlandzki klimat. Gratuluję!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z całego wydarzenia na FB

Nauczyciele języka angielskiego!

Happy Saint Patrick’s Day!

Udostępnij:

Facebook
Twitter