Dzień Bezpiecznego Internetu – Internetowy Escape Room

„Działajmy razem” to hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu, promującego działania zwiększające bezpieczeństwo w sieci. To dzień, w którym warto przypominać o tym, jakie zagrożenia czyhają w sieci i jak można się przed nimi zabezpieczyć.

Z inicjatywy Pani Anny Kowalczuk uczniowie klas 4-8 mieli możliwość wzięcia udziału w interaktywnej zabawie grupowej, na wzór popularnego escape room. Wcielając się w rolę detektywów, szukali odpowiedzi na zaszyfrowane pytania i zagadki, aby na końcu wpisując kod ukończyć misję. W trakcie rozwiązywania zadań, przypomnieli sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa w sieci.

  • Chroń swoją prywatność! Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy.
  • Mów, jeśli coś jest nie tak!
  • Nie ufaj osobom poznanym w sieci!
  • Szanuj innych w sieci!
  • Korzystaj z umiarem z Internetu!

Inicjatywa została zgłoszona do Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzy państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Tym samym nasza szkoła znalazła się na mapie lokalnych inicjatyw DBI.

Wyniki konkursu

W kategorii klas 4-6:

I miejsce – Michał Szaj, Kacper  Januszkiewicz kl. 5b

II miejsce – Ida Iwaszko, Wronika Hancewicz kl.6a

III miejsce – Alicja Magdziak, Oliwia Aftewicz kl. 6b

 

W kategorii klas 7-8:

I miejsce – Stanisław Szaj, Igor Dańczak kl. 8c

II miejsce – Michalina Rzepka, Daniel Szewilewicz  kl.7a

III miejsce – Oliwier Beyger, Krzysztof Majorek  kl. 8d

Udostępnij:

Facebook
Twitter