DASH Cymbałki – Laboratoria Przyszłości

W ramach kolejnych zajęć z Laboratoriów Przyszłości w małych grupach klasa 8a i 8b wraz z nauczycielką Anną Kowalczuk skupili się na aplikacjach i zabawach dla starszych, czyli na zestawie programów Wonder i Blocky. Program Wonder pozwala uczniom na naukę programowania w bardziej „obrazkowy sposób”. Dodając kolejne elementy i łącząc je w całość, budują program, który wykonywany jest przez robota. Przy okazji stają przed wieloma wyzwaniami. Dzięki temu dowiadują się,  jak programować, po czym sprawdzają się w akcji.

Następna aplikacja Xylo uczy programowania poprzez muzykę i zabawę. W czasie pracy z aplikacją młody programista poznaje co to algorytmy, sekwencje i pętle. Xylo daje możliwość obsługi cymbałek, na których może grać nasz robot. Na początku uczniowie wysłuchali przykładowych utworów, które dostępne są w bibliotece aplikacji Xylo, a następnie komponowali własne melodie – pisali program poprzez dotykowe dodawanie punktów na poszczególnych kolorach odpowiadających kolorom płytek na ksylofonie.

Nauce towarzyszyło wiele radości.

Udostępnij:

Facebook
Twitter