W pustyni i w sieci

We wtorek 15 listopada uczniowie klas ósmych wraz z wychowawczyniami udali się do Multikina Galaxy, aby obejrzeć przedstawienie pt. „W pustyni i w sieci”, wystawione przez Wrocławski Teatr „In-Art”.

„W pustyni i w sieci” to historia rodzeństwa, które za sobą nie przepada, ale brata i siostrę nieoczekiwanie zbliża wspólna, niebezpieczna i pełna doznań przygoda. Ona – miłośniczka książek, on – uzależniony od komputera zapaleniec wirtualnej rzeczywistości, uważający lektury za nudny przeżytek. Aby przetrwać w wirtualnym świecie, muszą ze sobą współpracować, połączyć swoje siły i wiedzę, gdyż stawka jest wysoka. Okazuje się, że właśnie dzięki połączeniu wiedzy z dwóch odrębnych światów – książek i komputerów – mogą osiągnąć cel.

Sztuka pokazała pułapki, które czyhają na młodych ludzi, często nieświadomych konsekwencji nadużywania gier. Budzi refleksje nad sposobami spędzania czasu wolnego, stosunku do bliskich, potrzeby poświęcenia się, a także czerpania radości z lektury, o czym wielu już zapomniało, bo dało się złapać w niewidzialne sieci.

Miejmy nadzieję, że wszystkich widzów spektakl zmusi do refleksji i zastanowienia przed tym, gdy po raz kolejny na długie godziny zasiądą przed monitorem komputera, rozpoczynając kolejny etap ulubionej gry.

A.Kowalczuk

Udostępnij:

Facebook
Twitter