Wprowadzenie do robotów Dash i Dot

W ramach projektu „Laboratorium przyszłości” w klasach ósmych zostały przeprowadzone lekcje z programowania.

Programując roboty Dash i Dot, uczniowie uczą się logicznego myślenia, kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie, czyli kluczowych kompetencji XXI wieku. Dash i Dot to interaktywne roboty o przyjaznym wyglądzie, które dają nieograniczone możliwości zabawy dzięki darmowym aplikacjom i dołączonym akcesoriom.

W trakcie tych lekcji uczniowie zapoznali się z możliwościami robotów Dash i Dot, z zasadami działania robotów oraz programów sterującymi robotami  i jednocześnie wprowadzeni zostali w świat robotyki i programowania.

Swoją przygodę z robotami rozpoczęli od sterowania Dashem, zmianą kolorów światełek obu robotów, odgrywaniem różnych dźwięków, a także możliwością nagrania własnego głosu. Na następnych lekcjach wchodzimy na wyższy poziom J

Zabawa była świetna – uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

Anna Kowalczuk

 

Więcej zdjęć na FB

Udostępnij:

Facebook
Twitter