Porządkowanie grobów przez uczniów klasy 6a

W dniu Zaduszek, W czas jesieni,
Odwiedzamy bliskich groby,
Zapalamy zasmuceni
Małe lampki – znak żałoby.

Światła cmentarz rozjaśniły,
Że aż łuna bije w dali,
Lecz i takie są mogiły,
Gdzie nikt lampki nie zapali.

Władysław Broniewski „Zaduszki”

W piątek 28.X.2022 r. uczniowie klasy 6a wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Panią Marzeną Wawer wybrali się na Cmentarz Centralny. Młodzież porządkowała stare zaniedbane i opuszczone mogiły. Zbierała i wyrzucała suche liście, zapalała znicze.  Wybór cmentarza nie był przypadkowy – jest to bowiem najstarsze miejsce pochówku w naszym mieście. Wszyscy uczniowie spisali się na medal. Nie było nikogo, kto stałby z założonymi rękami, ani  nikogo, kto nie zachowałby ciszy i  powagi.

Więcej zdjęć na fb

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter