„Nie pozwól pamięci zarastać trawą…Sprzątnij grób obok”

Z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych samorząd uczniowski zachęca uczniów , nauczycieli i rodziców do przyłączenia się do akcji:

„Nie pozwól pamięci zarastać trawą…Sprzątnij grób obok”

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych wiele osób przypomina sobie o konieczności posprzątania mogił swoich bliskich. Niestety, nie na każdym nagrobku pojawi się znicz. Cmentarze są naszym dobrem kulturowym i powinniśmy o nie dbać. Dlatego warto się pochylić nad grobami, które nie mają już swoich właścicieli i poświęcić im chwilę, aby oczyścić je z zarastającej trawy i opadających liści. To doskonała forma kultywowania i poszanowania tradycji, patriotyzmu oraz upamiętniania naszych przodków.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego -Marzena Wawer

Udostępnij:

Facebook
Twitter