Wycieczka klasy 5a, 6a i części klasy 6b

18 października 2022 roku klasa 5a, 6a i kilku chłopców z klasy 6b pod opieką pań: Anety Gawriłow, Marzeny Wawer, Julity Katkowskiej – Ciompeły oraz Małgorzaty Szulc o godzinie 7.45 wyruszyli ku przygodzie.
Pierwszym celem był Międzyrzecki Rejon Unietoperzowiony ( a nawet Umocniony) i eksploracja jego tajemniczych korytarzy.
Pod opieką przewodników uczniowie zeszli pod ziemię, gdzie wysłuchali opowieści znawców umocnień, spróbowali sił w napędzaniu drezyny własnymi mięśniami, a idąc długimi tunelami, znaleźli śpiące nietoperze. Pani pilot już w czasie drogi zadbała o poszerzenie wiedzy na temat tych zwierząt, obyło się więc bez strachu i bez strat w ludziach 🙂
Na powierzchni czekało ognisko z kiełbaskami, które znakomicie wpisało się w radosny nastrój zwiedzających niezrażonych deszczową pogodą.
Drugim celem wycieczki był zespół klasztorny cystersów w Gościkowie – Paradyżu.
Także tutaj czekał na uczniów przewodnik, który interesująco przybliżył historię kościoła i klasztoru. Niestety, deszczowa aura skróciła pobyt w pięknym ogrodzie – parku należącym do zakonników.
Droga powrotna upłynęła szybko, a to za sprawą koncertu, jaki utalentowana młodzież zorganizowała w tylnej części autokaru 🙂
Wycieczka była bardzo udana!

Udostępnij:

Facebook
Twitter