Nasza szkoła w programie „Laboratoria Przyszłości”

Pozwólmy naszym uczniom rozwijać swoje zainteresowania oraz odkrywać swoje talenty! Właśnie z tego wzglądu nasza szkoła dołączyła do Programu „Laboratoria Przyszłości” realizowanego przez MEiN we współpracy z Govtech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Głównym celem tej inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, sprzyjającej odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań.

„Laboratoria Przyszłości” zakładają wsparcie szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych w wykształceniu kompetencji przyszłości z tzw. STEAM ((science – nauka, technology – technologia, engineering – inżynieria,  arts – sztuka, mathematics – matematyka).  To kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności – budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

W ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno – komunikacyjnych.

Szkoła Podstawowa nr 46 w Szczecinie w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 152 400,00 zł.  Do 31 grudnia 2021 r wydano 94  850 zł. Pieniądze te przeznaczono na zakup wyposażenia wg poniższej specyfikacji:

 • Dwie drukarki 3D premium Makerbot + filament premium do drukarki 3D +  laptopy do drukarki 3D
 • Stacja lutownicza + Cyna do lutowania
 • Aparat cyfrowy z funkcją kamery przenośnej standard
 • Statywy i bezprzewodowy system mikrofonowy
 • Zestaw nagłośnieniowy + mikroport
 • Okulary ClassVR Premium
 • Oświetlenie do realizacji nagrań
 • Mikroskop premium z kamerą 3MP
 • Greenscreen zestaw
 • Gimbal do aparatu standard
 • Dash and dot Pakiet na start
 • Zestaw 2 mikrofonów bezprzewodowych
 • Przenośna kamera sportowa premium
 • Ekran akustyczny
 • Słuchawki nauszne

„Laboratoria Przyszłości” to nowoczesny sprzęt, który pozwoli uatrakcyjnić zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania. Ww. wyposażenie wykorzystane zostanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci przy użyciu najnowszych technologii w ramach programu „Laboratoria przyszłości” oraz doposażenia i unowocześnienia bazy szkolnej.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter