Doradztwo zawodowe w praktyce, czyli wyjście klasy 8c do Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

W piątek 25.03.2022 uczniowie klasy 8 c w ramach zajęć z doradztwa zawodowego z Panią Małgorzatą Szulc, skorzystali z zaproszenia pedagog szkolnej Pani Moniki Andrzejewskiej i odwiedzili Zespół Szkół  im. L Łukasiewicza w Policach.

Była to okazja do odwiedzenia placówki, która być może dla absolwentów naszej szkoły będzie kolejnym przystankiem na drodze ich edukacji. W tym roku dla gości przygotowano szereg atrakcji, które miały zachęcić ósmoklasistów do wybrania właśnie tej szkoły po ukończeniu klasy ósmej. I tak na samym początku wizyty mogliśmy uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych i pokazie w pracowni chemiczne. Uczniowie byli pod wrażeniem wspaniale wyposażonych sal i laboratorium chemicznego. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do zajęć z biologii i chemii w trakcie których obejrzeli ciekawe prezentacje na temat zespołu szkół i rozwiązywali zadania. Podczas wizyty w „Białej „ uczniowie otrzymali nie tylko ważne informację, ale i glicerynowe mydełka własnoręcznie wykonane przez uczniów ze szkoły branżowej Być może właśnie ta wizyta, będzie pomocna w wyborze przyszłej drogi zawodowej. Być może właśnie wizyta w naszym murach będzie pomocna w wyborze przyszłej drogi zawodowej.

Marta Poździak

Udostępnij:

Facebook
Twitter