„Mały Książe” oczami uczniów z 7 b

Uczniowie klasy 7b  przygotowali prezentacje 3D na temat przeczytanej ostatnio lektury – “Mały Książę’ Antoine de Saint Exupery.

Przy tworzeniu korzystali przede wszystkim z materiałów już użytych, wśród których znalazły się pudełka po butach, połamane wykałaczki, stare paragony, skrawki materiałów, kuchenne gąbki, słoiki, pudełeczka i inne szpargały. Odrobina wyobraźni i rzetelna praca pozwoliły zmienić je w sceny ilustrujące najważniejsze treści książki.

Prezentując swoje dzieło, opowiedzieli o procesie jego powstania, inspiracjach, odniesieniu do utworu, a także odpowiedzieli na pytania zadane przez koleżanki i kolegów z klasy.

Był to doskonały sposób na utrwalenie lektury obowiązkowej a także okazja do zaprezentowania kreatywności!

Nauczyciel prowadzący: Aneta Gawriłow