W parku trampolin

Dnia 6 grudnia 2019 roku z okazji Mikołaja, uczniowie klasy 8A wraz z wychowawczynią p. Ewą Gajos poszli do Parku Trampolin. Tutaj wszyscy świetnie się bawili, wykonując różne akrobacje na trampolinach. Najbardziej podobał się naszym uczniom basen pełen gąbek, do którego skakali, a potem ciężko im było wydostać się z niego. Czas spędzony w Fun Jump był dla młodzieży dobrym relaksem po trzydniowych egzaminach ósmoklasisty. Wszyscy wrócili cali i uśmiechnięci do swoich domów.

Odwiedziny w VIVA NATURA

SP46 bierze udział w unijnym programie „Owoce i warzywa w szkole”.  Dzięki niemu dzieci kilka razy w tygodniu otrzymują świeże owoce i warzywa, które dostarcza firma VIVA NATURA.
   18 listopada 2019 r. uczniowie klasy 5a i 5b wraz z wychowawczyniami p. Anną Kowalczuk i p. Elą Górniewicz wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Rolnego VIVA NATURA w Kamieńcu.
    Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć, jak powstają soki naturalne, które każdego dnia są produkowane i na bieżąco dostarczane do sklepów. Dzięki temu produkty te nie zawierają chemii ani nie muszą być poddawane pasteryzacji. Na zakończenie wizyty
w gospodarstwie każdy z uczestników otrzymał soki oraz warzywa i owoce.
    Program, w którym bierze udział nasza szkoła, uczy dzieci zasad zdrowego odżywiania, w szczególności zwracając uwagę na korzyści diety bogatej w owoce.
i warzywa. Uczniowie mają ponadto szansę dowiedzieć się nieco o ich pochodzeniu, uprawie i przetwarzaniu.